The Belvedere Hotel
Rumskategorier och priser
Karta
The Belvedere Hotel ligger centralt i New York, en fem minuters promenad både från Broadway och Times Square. Detta hotell ligger 0,8 km från Rockefeller Center och 1 km från Bryant Park.
Hotellfaciliteter
Här har du tillgång till dygnet runt-öppet fitnesscenter, bankettsal och varuautomat.
Hotellfaciliteter
- Hiss
- Fitnesscenter
- Bankomat/bank
- Totalt antal rum: 365
- Antal våningar: 17
- Konferenslokal
- Kaffe/te i allmänna utrymmen
- Tvättmöjligheter
- Värdeförvaringsskåp i receptionen
- Flerspråkig personal
- Reception öppen dygnet runt
- Business-service
- Portier/piccolo
- Expressutcheckning
- Kemtvätt/tvättservice
- Mötesrum
- Hörselhjälpmedel tillgänliga
- Punktskrift
- Byggt år: 1923
- Antal restauranger: 1
- Business-service, dygnet runt
- Konferenslokalens storlek (i fot): 1604
- Konferenslokalens storlek (i meter): 149
- Parkeringsservice (tilläggsavgift)
- Dator
- Antal barer/lounger: 1
- Bagageförvaring
- Dygnet runt-öppet fitnesscenter
- Bankettsal
- Varuautomat
- Avstånd från boende (km)1
- Avstånd från boende (meter)1127
- Avstånd från boende (miles)0.7
- Tillgänglighetsanpassat för rullstolar (kan finnas begränsningar)
Rumsfaciliteter
- Tv
- Kylskåp
- Daglig städning
- Telefon
- Gratis lokalsamtal
- Eget badrum
- Badrockar
- Gratis toalettartiklar
- Hårtork
- Strykjärn/strykbräda
- Värdeförvaringsskåp på rummet
- Pentry
- Skrivbord
- Mikrovågsugn
- Tv med premium-kanaler
- Kabel-tv
- HD-tv
- LCD-tv
- Anslutande/angränsande rum är tillgängliga
- Gratis spjälsängar
- Handdukar tillhandahålles
- Sängkläder tillhandahålles
- Miljövänliga toalettartiklar
- LED-lampor
- Återvinning
- Skyltar med punktskrift
- Förhöjd toalettstol
- Visuellt brandlarm
- Vibrerande kuddlarm
- Tillgänglighetsanpassat telefonkit
Hotellregler & Hotellets upplysningar
The Belvedere Hotel
- Hotellregler
- Check-In: 16.00 - 00.00
- Check-Out: 11.00
- Lägsta ålder för incheckning är 18
- Husdjur
- Husdjur ej tillåtna
- Betalningstyper
- American Express
- Diners Club
- Discover
- MasterCard
- Visa
- Kontanter accepteras ej
- Bankkort accepteras ej
- Beskrivning
- Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
- Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
- Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
- Namnet på kreditkortet som används vid incheckning för att betala för oförutsedda utgifter måste vara detsamma som huvudnamnet på rumsbokningen.
- Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
- På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: kolmonoxiddetektor, rökdetektor, säkerhetssystem och fönstergaller.
- Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
- Paketleveranser kan tas emot upp till 3 dagar före ankomst mot en serviceavgift. Boendet ansvarar inte för borttappat eller skadat gods.
- Upp till 2 barn, 16 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Deposition: USD 100 per boende, per dag
- Resortavgift: USD 22.96 per boende per natt
- Tillgång till business-service/dator
- Fax
- Användning av fitnesscenter
- Internetanslutning
- Telefonsamtal
- Avgift för parkeringsservice: USD 80 per natt
- Avgift för närliggande parkering: USD 55 per per natt (1 km bort)
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
The Belvedere Hotel ligger centralt i New York, en fem minuters promenad både från Broadway och Times Square. Detta hotell ligger 0,8 km från Rockefeller Center och 1 km från Bryant Park.
Känn dig som hemma i ett av de 365 rummen som har pentry med kylskåp och mikrovågsugn. En LCD-tv erbjuder underhållning. På rummet finns värdeförvaringsskåp, skrivbord och telefon med gratis lokalsamtal.
Här har du tillgång till dygnet runt-öppet fitnesscenter, bankettsal och varuautomat.
The Belvedere Hotel har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar.
Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, expressutcheckning och kemtvätt/tvättjänster. Planerar du ett event i New York? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 149 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst. Kontakta boendet med hjälp av informationen i bokningsbekräftelsen om du har några frågor. Alla gäster är skyldiga att visa upp ett giltigt, statligt utfärdat ID-kort vid incheckning.
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
Fler populära hotell i New York
{title}
{tag} {traking}- {basetext} {base-taxes}
- {baseprice}
- {totaltext} {total-taxes}
- {totalprice}